מערכות אבטחה לבית

בשביל להבטיח את תחושת הביטחון שלכם, חשוב שיהיה לכם מערכת אבטחה ביתית. מעניקה שמירה והגנה האישית, בין אם זה בעבודה או בבית, בין אם זה לכם או לסביבתכם הקרובה, זהו ערך עליון והיום יותר מתמיד ישנו הצורך לכך. אנחנו כאן כדי לסייע לכם להיערך בהתאם ולהכיר את הסוגים השונים הקיימים היום בשוק כולל טיפים חשובים על מה לשים דגש בקנייה ומה היתרונות של כל מערכת (כל זאת ועוד בהמשך המאמר).

סוגי חיישנים במערכות אבטחה לבית

ישנם חיישנים רבים למערכת אזעקה, הידועים ביותר הם:

  • חיישן אור- אם מגיע פורץ והוא חוסם את הגישה לקרן האור, החיישן הנמצא בצד השני מזהה זאת והאזעקה מופעלת.
  • חיישן טמפרטורה- מסוגל לזהות את שינויי הטמפרטורה באזור מסויים. אם הפורץ נע לפני החיישן הטמפרטורה באותו אזור תשתנה בהתאם וכך שינויי הטמפרטורה תעזור לזיהוי ותפעיל את האזעקה.
  • חיישן שובר זכוכית- יכול לזהות רעשים של שבירות זכוכית וברגע הזיהוי מופעלת האזעקה.
  • חיישן רטט- אם החיישן מאתר תנועה או רטט האזעקה ישר מופעלת. מתאים יותר לגדרות בחצרות.
  • מגנטים- מבצעים התקנת מגנטים על דלתות או קירות ואם הם מופרדים פתאום נשמעת אזעקה.

האם ניתן לסמוך על מערכות אבטחה ביתיות ?

הטכנולוגיה כיום מותאמת לכל מצב ומסוגלת לעמוד בכמעט כל תנאי שטח. יש מצלמות לחושך או כאלה העומדות בתנאי מזג קשים. יש מצלמות נסתרות או גלויות. זוויות שונות, מרחקים שונים, איכויות רזולוציה שונות ועוד. אפילו ניתן לראות את השטח המצולם מתועד דרך הסמארטפון האישי שלכם. כאמור, זה בהתאם לצורך הפרטי של אחד. כל החלטה מראש כזו תעזור לסייע בבחירה הרצויה. מבחינת עלות ותועלת אין בכלל שאלה האם כדי להתקין מצלמה ביתית. התשובה צריכה להיות ברורה.

בחירת סוגי מצלמה למערכת אבטחה

מצלמת אבטחה רגילה- המצלמה הזולה והבסיסית ביותר שמיועדת לשימוש בתוך הבית בלבד. להתרעה היא פחות מתאימה.
מצלמה אלחוטית- איכות הקול וצילום ברמה גבוהה מאוד, הן מצלמות בטוחות וללא הפרעה של רעשי רקע ויותר אנשים ממהרים להשתמש בהם.
מצלמת IP- מצלמה אשר מתחברת לראוטר הביתי שלכם ובעצם משמשת כמערכת עצמאית. היתרון הגדול הוא שניתן להתחבר אליה גם ממרחקים באמצעות הרשת. היא לא דורשת התקנה של מערכת הקלטה והיא פועלת בכוחות עצמה.

5 מצלמות מובילות

היבטים שונים בבחירת מצלמת אבטחה

שימוש במצלמת אבטחה תבטיח לכם את הרגשת הביטחון הרצויה, תאפשר לכם לעקוב ולפקח אחר תנועות ואירועים חריגים בשטח הפרטי שלכם הדורשים מענה מידי. כיום בכל ממשק בית מומלץ להתקין מצלמה כזו אשר היא גם עוזרת להתריע את הפורצים ולמנוע את הפריצה מראש.
אם בעבר רק בעלי יכולת או מוסדות ממשלתיים הרשו לעצמם להתקין מערכות אבטחה, כיום בעזרת ההתפתחות הטכנולוגית אשר הוזילה משמעותית את העלויות כל בעל בית יכול להרשות לעצמו מצלמות אבטחה אשר תגן על סביבתו הקרובה.
ישנם כיום עשרות סוגים שונים של מצלמות בהתאם לדרישות של אותו אדם. טווח המחירים הוא עצום והשלב הראשון הוא קודם כל הערכה של הצורך האישי שלכם. האם מדובר למצלמה לבית או לחוץ למשל.

מערכות אבטחה לבית באיכות גבוהה

מערכת אבטחה אזעקה לבית

בבתים רבים היום קיימים יותר ויותר מערכות אזעקה, שמטרתן היא איתור פריצות למתחם או לבניין בו אתם שוהים. מערכת אזעקה מורכבת מכמה חלקים: לוח בקרה ממנו אנו שולטים במערכת, לוח מקשים שבעזרתו אנו מפעילים או מנטרלים את המערכת, סירנה המתריעה לנו במהלך הפריצה וחיישן זיהוי המזהה אם מישהו נכנס לנו לבית.

השלב שאחרי האזעקה במערכות אבטחה ביתיות

למעשה האזעקה היא רק השלב הראשון, וכשהיא מופעלת קיים עוד שלב. בעת ההתקנה יהיו לך שתי אופציות לבחור איך תפעל המערכת לאחר שהאזעקה מתחילה לעבוד. אפשרות אחת והזולה יותר היא לקבוע מראש קבוצת מספרי טלפון אליה המערכת מתקשרת ללא הפסקה עד שיש מענה. האפשרות השנייה היא שמערכת אבטחה חיצונית מקבלת איתות על האזעקה שפועלת והיא מתקשרת לבדוק האם יש בעיה. לרוב תהיה שאלת אבטחה שאם יטעו בה או שלא תינתן תשובה בכלל החברה תשלח נציג למקום שיבדוק שהכל בסדר או שתתקשר למשטרה. מערכת כזו תדרוש על השירות דמי מנוי חודשיים.

קצת על מערכת הקלטה

בשביל לראות את הצילומים שהמצלמה מספקת נזדקק בנוסף גם להתקין מערכת הקלטה. לרוב נשתמש במערכת DVR ששומרת את המידע במערכת ומאפשרת לראות את הסרט המוקלט ולהריץ קדימה ואחורה.